OTP Önkéntes Nyugdíjpénztár

Senki se dolgozhat örökké, avagy erős insight, emlékezetes kampány

Hogyan beszéljünk egy fiatal, carpe diem bűvöletében élő generációnak arról, hogy már ma meg kell tenniük az első lépéseket a boldog nyugdíjaskor érdekében? A FleishmanHillard (korábban Café PR), erre a kérdésre kereste a választ az OTP Nyugdíjpénztárral. A megoldás egy egészen új insight, és az arra épített provokatív, formabontó integrált kampány, a „Nem Dolgozhatsz örökké” volt.

A kihívás

Az OTP Nyugdíjpénztár a hazai pénztári piac egyik legnagyobb szereplője, taglétszám és kezelt vagyon tekintetében egyaránt. Ugyanakkor a 2011-es magánnyugdíjpénztári reform következtében a lakosság bizalma 2015-re megingott a hosszútávú befektetésekben. Ez azzal fenyegetett, hogy a tagság csökkenni kezd. Emellett 2014-től a pénztárak mellett a nyugdíjbiztosítókra is vonatkozott az évi 20%-os adóvisszatérítés lehetősége, így a már amúgy is telített piacon megjelentek a biztosítók is.

Ezt tettük

A kampány célja az volt, hogy segítsük az OTP Nyugdíjpénztár taglétszámának növekedését és ösztönözzük a tagdíjbefizetéseket azáltal, hogy egy egészen új megközelítést adunk a nyugdíjcélú megtakarításokról szóló kommunikációnak, ami közvetlenül a fiatal munkavállalókat szólítja meg.  De mi szólítja meg? Amint a kutatásaink rámutattak, bár a legtöbben tudják, hogy várhatóan nem lesz nyugdíjuk, de mégsem tesznek félre, mert azt gondolják, hogy nyugdíj mellett is dolgozni fognak. Ennek a képtelenségét akartuk megmutatni a kampányunkban. Az élethosszig tartó munka negatív oldalát elsőként mutattuk meg a magyar lakosság számára.

Az OTP Nyugdíjpénztár számára egy olyan integrált kampányt szerveztünk, amiben a többi versenytárs, távoli, boldog jövőt sugalló üzenete helyett a valósággal szembesítjük a fiatalokat. Ha nem tesznek félre, két dologra számíthatnak:

- Élethosszig tartó munkára

- A ma ismert és vágyott nyugdíjaskor eltűnésére

E két gondolatot helyeztük a kampány középpontjába, ezt akartuk a lakosság számára minél több eszköz segítségével megmutatni, kézzel foghatóvá tenni, hogy provokáljuk őket, és párbeszédet generáljunk.

A kampány során a hagyományos médiamunka mellett felállítottuk az ország első nyugdíjas múzeumát, online videókat készítettünk, amiben szembesítettük a célközönséget az élethosszig tartó munka képtelenségével, valamint a kiemelt OTP fiókokban a látogatók egy egyedi attrappal is találkozhattak.

Eredmények

Az egyedi megközelítésnek köszönhetően, a kisebb költés ellenére a kampány átütő láthatóságot eredményezett. Több mint 150 médiamegjelenés alig 3 hónap alatt, több mint 35%-al növelve az OTP Nyugdíjpénztár Share-of-Voice-át.

Emellett üzleti oldalról is sikeresek voltunk: A Kampányidőszakban (2016.08.04-2016.09.20) összesen 2410-en csatlakoztak az OTP Nyugdíjpénztárhoz, ami 30%-os emelkedés az előző év azonos időszakához képest. A kampányt megelőző két hónap (június, július) eredményeihez képest 35%-os emelkedés .A kampányidőszakban 2,5 milliárd Ft befizetés érkezett, ami 17%-os emelkedés az előző év azonos időszakához képest.

Az élethosszig tartó munka mára a nyugdíjcélú kommunikáció alapvető eleme, az OTP Nyugdíjpénztár pedig a piac egyetlen olyan szereplője maradt, amely 2014 óta minden évben növelni tudta a taglétszámát.

A kampány elnyerte a European Excellence Awards-ot, a Sabre Awards-ot, valamint számos további hazai és nemzetközi elismerést. Emellett a kampányhoz készült reklámfilm lett a Synetiq elemzése alapján 2017 leghatékonyabb hirdetése figyelemmegtartás szempontjából.

Legyél te is a törzsvendégünk!
Lépj velünk kapcsolatba!
City of Budapest
Lépj velünk kapcsolatba!